[/db_pb_slide]
[/db_pb_slide]
[/db_pb_slide]
[/db_pb_fullwidth_slider]

Leczenie kanałowe zębów pod mikroskopem

To jedna z wielu nowoczesnych metod, jakie w ostatnim czasie wykorzystywane są w leczeniu zębów. Dzięki swojej precyzji charakteryzuje się bezpieczeństwem i wysoką skutecznością. Stomatolog, posługując się mikroskopem, może wykonywać różne skomplikowane czynności i obserwować je w bardzo dużym powiększeniu. Obraz pod mikroskopem to możliwość precyzyjnych działań w polu zabiegowym, np. o wielkości 1×1 mm. Wykorzystanie narzędzia, jakim jest mikroskop, pomaga lekarzowi zlokalizować i prawidłowo opracować poszczególne kanały zęba. Posługując się mikroskopem, można bezbłędnie odnaleźć wszystkie kanały, idealnie opracować kanał, a następnie dokładnie i szczelnie go wypełnić. Mikroskop jest również pomocny w usunięciu starych wypełnień oraz zamknięciu perforacji korzenia lub dna komory zęba. Mikroskop w pracy stomatologa pomaga precyzyjnie wykonać resekcję wierzchołków korzeni zębów, obejrzeć i zrewidować rany poekstrakcyjne czy też zlokalizować złamane fragmenty zębów w czasie zabiegów chirurgicznych. Mikroskop stanowi również nieodzowną pomoc w stomatologii zachowawczej, przy leczeniu próchnicy – można ją dokładnie zdiagnozować i oczyścić ząb w sposób zapobiegający nadmiernemu usunięciu zdrowych tkanek. Wszelkie zabiegi pod mikroskopem są bezbolesne, gdyż wykonuje się je standardowo w znieczuleniu miejscowym.

Odbudowa zęba na włóknie szklanym

Odbudowa zęba na włóknie szklanym jest często niezbędna po kanałowym leczeniu zęba. Ząb po takim leczeniu jest osłabiony, dlatego niejednokrotnie należy go wzmocnić. Włókno szklane jest stosowane w tym przypadku w postaci wkładu koronowo- korzeniowego cementowanego do kanału zęba .Zabieg jest wykonywany bardzo szybko a jego efekty widoczne są zaledwie po pierwszej i jedynej wizycie. Zaletami zęba odbudowanym na włóknie szklanym to: wysoka estetyka, odporność mechaniczna , trwałość , naturalność koloru. Do przeciwwskazań odbudowy zęba na włóknie szklanym należą : poważne wady zgryzu , bruksizm ( zgrzytanie zębami), nieprawidłowa higiena jamy ustnej , duża niestabilność zębów. Włókno szklane ma także skuteczne zastosowanie przy szynowaniu rozchwianych zębów oraz w przypadku mostów natychmiastowych.

Korona pełnoceramiczna

Koronę pełnoceramiczną stosuje się w przypadku dużej utraty części zęba. Ząb pod koronę zostaje odpowiednio przygotowany przez dokładne oszlifowanie . W następnym etapie lekarz pobiera wyciski , ustala zgryz oraz dobiera kolor. Korony pełnoceramiczne wykonywane są niezwykle dokładnie, z dbałością o najmniejszy szczegół, zawsze z pomocą najnowocześniejszych technik Gotową koronę osadza się za pomocą specjalnego cementu na wcześniej przygotowanego i oszlifowanego zęba. Do zalet koron pełnoceramicznych zalicza się wysoką estetykę, trwałość, oraz naturalny wygląd.

Protezy elastyczne

Protezy elastyczne jako alternatywa dla protez szkieletowych i akrylowych cieszą się dużą popularnością wśród pacjentów i w świecie protetyki. Protezy te są wykonane z materiałów termoplastyczych. Cechuje je lekkość, miękkość oraz doskonałe dopasowanie do podniebienia. Materiał z których wykonane są protezy oprócz elastyczności posiada dużą wytrzymałość mechaniczną co uniemożliwia złamanie czy pęknięcie protezy. Protezy elastyczne mogą użytkować z powodzeniem alergicy uczuleni na akryl . Możliwość wyboru bezbarwnych klamer czyni je wysoce estetycznymi uzupełnieniami protetycznymi .

Kolorowe wypełnienia u dzieci

Kolorowe wypełnienia to w pełni bezpieczny i nowoczesny materiał, stworzony z myślą o najmłodszych pacjentach. Kolorowe wypełnienia maja bardzo dobre właściwości fizyczne i chemiczne, powodują między innymi racjonalne uwalnianie jonów fluoru i cynku co powoduje długotrwałe działanie bakteriostatyczne i przeciwpróchnicze. Dzieci same wybierają kolor wypełnienia co pozwala rozładować stres w czasie trwania zabiegu, wprowadza przyjemną atmosferę i ułatwia kontakt z lekarzem. Do wyboru małych pacjentów są kolory: różowy, niebieski, zielony, fioletowy, pomarańczowy, żółty.
<a name="kontakt"></a>

Napisz do nas

Obowiązek informacyjny

12 + 12 =

 

STOMATOLOGIA BICHALSKI

ul. Stanisława Moniuszki 22
(przy Operze Śląskiej)
41-902 Bytom
tel. 604 107 108

<iframe src="https://www.google.com/maps/d/u/0/embed?mid=1YUg3fqkCEU5aoMl5Uz-c6MFWxxQXvU8f" width="100%" height="480"></iframe>